ПА ОБСЄ вимагає звільнення українських моряків

Об этом сообщает nku.in.ua со ссылкой на СМИ.


Росія повинна негайно і беззастережно відпустити українських моряків, а до звільнення надавати необхідну допомогу.


Парламентська асамблея ОБСЄ закликала до невідкладного та беззастережного звільнення Росією українських моряків, захоплених біля Керченської протоки, визнавши їх військовополоненими. Про це у вівторок, 9 липня, повідомляє Укрінформ.


До звільнення моряків РФ повинна надавати українським військовополоненим необхідну допомогу згідно з відповідними положеннями міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції, йдеться в прийнятій на 28 сесії ПА ОБСЄ Люксембурзькій декларації, до якої увійшли підтримані раніше загальними комітетами резолюції.


«Парламентська асамблея ОБСЄ… рекомендує чинному голові ОБСЄ, інститутам ОБСЄ та державам-учасникам докладати всіх зусиль і використати всі наявні інструменти для забезпечення невідкладного і беззастережного звільнення українських військовополонених, утримуваних в ув’язненні Російською Федерацією, і захоплених суден», — йдеться в пункті 16 резолюції.


Крім того, ПА ОБСЄ закликала Російську Федерацію «надавати, до тих пір, поки вони не будуть звільнені, необхідну медичну, юридичну та/або консульську допомогу українським військовополоненим згідно з відповідними положеннями міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції».


Резолюція, яка була запропонована українською делегацією і підтримана більшістю країн-учасниць ОБСЄ, чітко засуджує «неспровокований акт збройної агресії і невиправдане невідповідне застосування військової сили з боку Російської Федерації проти українських суден і членів їх екіпажів у нейтральних міжнародних водах Чорного моря».


Джерело статті: “http://www.nikpravda.com.ua/па-обсє-вимагає-звільнення-українськ/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя