“У нас рівень обробки земель повернувся до 1991 року”, - голова аграрного комітету Ради


Очікується, що після відкриття ринку продаватимуть від 5 до 15% землі, а ціна за 1 гектар зросте на 10-20%

Про це голова комітету з питань аграрної та земельної політики Ради Микола Сольський сказав в інтерв’ю РБК-Україна. Об этом сообщает figase.in.ua со ссылкой на СМИ.

“У нас рівень обробки земель повернувся до 1991 року ще до війни, у той час як рівень поливу був 2,3 млн гектарів у 1991 році, а зараз – 600 тисяч гектарів. Ви уявляєте, який це величезний обсяг? Держава у всьому світі далеко не найбільш ефективний власник. Тому потрібно дати правильні інструменти ринку”, — певен Сольський.

За його словами, очікується, що після відкриття ринку продаватимуть від 5 до 15% землі. А після зняття мораторію ціна зросте на 10-20%.

Читайте також: Не більше 200 га в одні руки та без росіян: що пропонує законопроєкт про ринок землі. Інфографіка

  • Нагадаємо, президент Зеленський пообіцяв, що у 2020 році в Україні запрацює ринок землі.

  • А 20 вересня Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства оприлюднило Проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

  • 10 жовтня група депутатів з фракції "Слуга народу" зареєструвала у Верховній Раді альтернативний законопроєкт про обіг земель сільгоспзначення.

  • Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що до 2024 року ринок землі в Україні буде закритим для іноземців.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/05/u_nas_riven_obrobky_zemel_povernuvsya_do_1991_roku_golova_agrarnogo_komitetu_rady”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя